Google reklamları nedir ne işe yarar?

09.04.2022 17:17

Google reklamları nedir ne işe yarar?

Google reklam ücreti ne kadar?

Google Ads reklamları açık artırma usülü çalışır. Öncelikle hesabınıza genel bir bakiyesi yüklemesi yaparsınız. Google'da yer almak istediğiniz anahtar kelimelere istediğiniz tutarda teklif verebilirsiniz. Aynı kelimde en yüksek teklif veren kişinin reklamları en üst sırada görünür. Dolayısıyla Google reklam ücretleri siz ve rakipleriniz tarafından belirlenir. Özetle Google reklamları tıklama başına kelime maliyetleri 0,7 kuruş veya 15 lira denilemez. Her kelimenin ve sektörün farklı maliyeti vardır.

Google reklam fiyatları neye göre belirleniyor?

Tıklama başına en yüksek ücreti veren diğer rakiplerinden bir ön sırada yer alır. Örneğin: 1 TL veren 1. sırada iken 0,5 krş veren 2. sırada yer alır. Ücretler işin genel mantığını anlatmak için sembolik verilmiştir.

Google reklamlarında genel ve günlük bütçe nedir?

Google reklamlarında hesabınıza genel bir bakiye yüklemesi yaparsınız. Örneğin 1.000 lira yükleme yaptınız. Bütçenizin aniden tükenmemesi için günlük bir limit belirleyebilirsiniz. Örneğin 100 lira. Böylece reklamlarınız en az 10 gün boyunca yayınlanmış olur. Günlük bütçeniz tükenmezse bütçeniz yanmıyor merak etmeyin. Kalan bütçeniz sonraki günlere devrederek devam eder.

Google reklamları ücretsiz mi?

Google reklamları ücretsiz değildir. Reklamlarınızın Google'da görünmesi için Google'a ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu ücretler sektörden sektöre ve illere göre değişmektedir.

Google reklam fiyatları aylık/yıllık mı?

Google reklamları aylık veya yıllık değildir. Ödediğiniz bakiye tükendikçe Google'a ödeme geçersiniz ve reklamlarınız Google'da görünmeye devam eder. Sektörünüze ve işletmenize özel fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google reklam fiyatları faturaya yansıtılır mı?

Google'ın ödeme yöntemleri arasında faturaya yansıtma gibi bir seçeneği bulunmuyor. Banka havalesi, eft, kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yöntemleri bulunmaktadır ve tek çekim yapılmaktadır.

Google reklam ödemelerinden kesinti yapılır mı?

1 Kasım 2020 itibariyle, Google reklam ödemelerinde Türkiye'de %5 vergi kesintisi (Yasal İşletim Maliyeti) yapılmaktadır. Ödediğiniz genel tutar üzerinden %5 kesinti yapılarak hesabınıza bakiye yüklenmektedir. Google'ın resmi açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.