Desteğe mi İhtiyacınız Var?

Bizi Arayın

05378564682
Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Logo Tasarımı Kurallar ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Vektörel Tabanlı Program Kullanmak

Logo tasarımı kesinlikle vektörel tabanlı bir programda yapılmalıdır. Photoshop ile logo yapılmaz. Bunu hala karıştıran grafikerler var. Logonuz vektörel olmalı ki her baskı türüne uyum sağlayabilsin. CorelDraw veya Illustrator kullanarak logo tasarımını yapabilirsiniz.

 Sektör Analizi

Logo tasarımı uzun ve emek isteyen bir sürecin sonucudur. Tasarıma başlamadan önce, firmanın hizmet verdiği sektörün beklentileri, firmanın sektördeki hedefi, firmanın vizyonu ve müşterilerin kitlesini araştırdıktan sonra tasarım aşamasını geçmelisiniz.

 Brief

Brief firmanın bize ilettiği taleplerdir. Bu talepler bize tasarımda yol gösterir. Müşteriniz ne istediğini bilmiyor ise çok tehlikeli bir durum içindesinizdir, soracağınız sorular ve yapacağını sohbetler ile düşüncelerini ve isteklerini öğrenmeye çalışın. Eğer net değilse oradan uzaklaşın.

Tasarım Aşamasına Geçiş

Evet, artık müşteri taleplerini aldınız, sektörü ve müşteri taleplerini incelediniz. Firma adının anlamı ve müşteri taleplerini göre tasarıma başlayabilirsiniz.

Örneğin firma adı bookship olduğunu düşünelim, kitap ve gemi figürlerini beraber kullanabiliriz.

Eskiz

Eskiz tekniğine genelde gereksiz ve zaman alıcı gözüyle bakılır ancak firma ismiyle ilgili imgelerin, topladığınız bilgilerin ve taleplerin kağıda dökülmesini kesinlikle öneriyoruz

El yeteneğinizin iyi olması ya da harika bir çizimci olmanıza gerek yok, burda amaç kalem ve kağıdın özgür ortamında aklınızdakileri kağıda karalamak.

 Vektörel Çizim

Talep, sektör beklentileri ve firma adına uygun eskiz çalışması yaptıktan sonra artık bilgisayar ortamına geçebiliriz.

Eskiz çalışması harika bir çizim olmasa bile bize büyük bir yol gösterici olacaktır. Logoyu vektörel tabanlı Corel Draw veya Illustrator programında yapmalısınız.

Logonuzun akılda kalıcı, sade ve tüm baskı çeşitlerine uygun olması önemlidir.